Egyetemi oktatók bérkiegészítő támogatása a 2009–2010-es tanév II. félévére

2010.02.22.

Lejárt a határidő!

Az Iskola Alapítvány a Szülőföld Alap Iroda támogatásával meghirdeti az Egyetemi oktatók bérkiegészítő támogatása című pályázati programját a 2009–2010-es tanév II. félévére. Szülőföld Alap Iroda logóAz ösztöndíj célja az állami felsőoktatási intézményekben magyar nyelven oktató tanerők támogatása, különös tekintettel a fiatal pályakezdők anyagi helyzetének javítására.

Pályázhatnak:

• romániai állami egyetemeken főállásban magyar nyelven oktatók;
  • romániai állami egyetemeken magyar nyelven oktató nappali tagozatos PhD-hallgatók;
  • magyar anyanyelvű oktatók, akik olyan állami egyetemeken tanítanak főállásban, ahol nincs magyar nyelvű oktatás, de az elmúlt két évben rendszeresen szervezett magyar nyelvű szakelőadást tartottak románul tanuló, magyar anyanyelvű hallgatók számára, és ezt igazolni is tudják.

A pályázatok leadási határideje 2010. március 31. (postabélyegző dátuma).