2006.06.08.

Az Iskola Alapítvány kuratóriuma június 8-i ülésén elfogadta 38 632 Nevelési-oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatásra jogosult gyerek kérelmét. 608 támogatási kérelmet hiányosnak talált és 308 gyerek kérelmét pedig elutasította. Az elutasított pályázatok esetében részben óvodáskorú, részben pedig román nyelven tanuló gyerekek után igényelték a támogatást. Továbbá a kuratórium 253 Hallgatói támogatásra benyújtott kérelmet fogadott el és 6-ot elutasított. Az elutasított pályázatok esetében a kérelmezők nem felsőoktatási intézmények diákjai.

A támogatása javasolt pályázatok összértéke 866 065 200 Forint.

Az Iskola Alapítvány „Szülőföldön magyarul” programirodája június elején kiértesítette azokat, akiknek a pályázatait az április 21-i kuratóriumi ülésen bírálták el pozitívan. A 12 000 Nevelési-oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatásra jogosult gyereknek a programiroda június végén utalja a támogatást.

Kolozsvár, 2006. június 8.

Kelemen Hunor, elnök
Nagy Zoltán, irodavezető