2006.06.27.

Az Iskola Alapítvány megkezdte a Nevelési-oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatások kifizetését. Június 27-én az Iskola Alapítvány „Szülőföldön magyarul” projektirodája 9 287 gyerek után folyósította a támogatást azoknak a szülőknek, akik postán kérték az összeg kifizetését. A projektiroda 1 740 gyerek után pedig a pályázó szülőnek az Iskola Alapítvány által a 2004-2005-ös tanévi pályázás során a Transilvania Banknál nyitott, már meglévő bankkártyájára utalta a támogatás összegét. A további bankkártyára történő átutalások a kérelmek feldolgozását követően folyamatosak.

A Nevelési-oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatás összege a forint–lej bankközi átlagárfolyama gyengülésének következtében 290 RON.

Kolozsvár, 2006. június 27.

Kelemen Hunor, elnök
Nagy Zoltán, irodavezető