MÉDIA

Átadták Budapesten az iskolabuszokat, amelyekkel az erdélyi szórványtelepülésekről szállítják iskolába a magyar gyerekeket

Hírek - 22.08.2023

Az Iskola Alapítvány erdélyi szórványközösségeket szolgáló iskolabusz-hálózatot indít ősztől: augusztus 21-én került sor Budapesten a járművek ünnepélyes átadására. Alapítványunk a Rákóczi Szövetséggel partnerségben kezdeményezi a buszprogramot Erdély 11 megyéjében, amely elsősorban az iskolát most kezdő és elemista gyerekeket célozza meg. Összesen 38 busz ingáztat naponta több mint 400 gyereket, 30 szórványtelepülés 34 oktatási intézményébe. 

Az átadási ünnepség részleteiről az alábbi cikkből lehet többet megtudni:

https://maszol.ro/kulfold/Atadtak-Budapesten-az-iskolabuszokat-melyekkel-az-erdelyi-szorvanytelepulesekrol-szallitjak-iskolaba-a-magyar-gyerekeket