Elmúlt jelen – A romániai magyarok története a kommunizmustól a rendszerváltásig
Újdonság

A három évtizede történt romániai rendszerváltás eseményeit egyre inkább történelemként emlegetjük, noha még sokak emlékezetében elevenen él, és jelenünket megannyi nyúlványával behálózza. Lőrincz József politológus Az átmenet közéleti értékei a mind...ennapi életben című könyvében említi, hogy 1989–1990 még nem a múlt, hanem „egy olyan jelen, ami elmúlt”.

Aktuális könyveink

> <
  • Előkészületben

A mozisátortól a tévétoronyig Fejezetek a romániai magyar filmezés, televiziózás és mozizás történetéből