Előre az Úz völgyében – második kiadás

Szerkesztette: Kocsis Károly Megjelenés: 2021 A kiadvány nem a szó hagyományos értelmében vett történelmi munka, és nem is történelemkönyv, ugyanis nem történészek, hadtörténészek értekeznek benne, szintetizálva a korabeli levéltári iratok, dokumentumok, visszaemlékezések tartalmát – bár Gottfried Barna történész, levéltáros tanulmánya a kor hadtörténetébe vezeti be az olvasót –, hanem tág teret enged a korabeli visszaemlékezések, naplójegyzetek, feljegyzések, valamint a helyszínen készült rajzok és fényképek közlésének. Valamennyien az események szemtanúi, résztvevői, szenvedő alanyai voltak. A kötet gerincét Sassy Csaba Háborús napló 1915–1918 című munkájának az Úz-völgyi eseményekre vonatkozó részei képezik. A képi anyagot Kövér Gyula festőművésznek a helyszínen készített rajzai biztosítják, ezt egészítik ki szervesen Meilinger Dezső festőművész alkotása, valamint a közgyűjteményekből és magánarchívumokból származó fényképfelvételek sokasága. A Gottfried Barna történész által jegyzett bevezető tanulmány segít abban, hogy összefüggéseiben megismerjük az Úz-völgyi történéseket. A kötet másik kuriózuma Tamás Sándor térképgyűjtőnek az Úz völgye térképészeti történetét ismertető, gazdagon adatolt és illusztrált tanulmánya.

Adatok: 388 oldal, keménytábla

A kötet az Iskola Alapítvány Kiadó és a Háromszék Vármegye Kiadó közös gondozásában jelent meg.

Megvásárolható:
A Corvina könyvesboltokban