100 év – száz kiemelkedő romániai magyar személyiség

Szerző(k): Aciu Imola, Benkő Levente, Boér Ilka, Fodor János, Gál Zsófia, György Árpád Botond, László Lóránt, Molnár Beáta, Szathmári Edina, Jakab Zalán Tamás, Tóth-Gödri Iringó, Újvári Dorottya és Víg Boglárka Megjelenés: 2019 100 év – száz kiemelkedő romániai magyar személyiség
100 ani – o sută de personalități maghiare reprezentative din România

Az elmúlt száz évben a magyarok több területen is jelentős eredményeket értek el, hozzájárulva ezáltal Románia tudományos-, kulturális- vagy sportsikereihez. A kötetekben száz olyan személyt mutatunk be (külön magyar és román nyelven), akiknek eredményei a többség szempontjából is mérvadók.

A szócikkek a már megjelent lexikonok (Romániai Magyar Lexikon, Romániai Magyar Irodalmi Lexikon stb.) mintáját követik: életrajzi adatok, pályafutás, szakmai karrier-teljesítmény. Fontosabb szakterületek: sport, irodalom, orvostudomány, építészet, közélet (politika, média, egyház), zene (komoly, könnyű), színház-film, képzőművészet, társadalomtudományok (szociológia, történelem, filozófia), egzakt tudományok (matematika, fizika, kémia, földrajz, csillagászat, mérnök-feltalálók stb.).

A kötetbe lezárt életpályával rendelkező (elhunyt) személyek kerültek be egy szakmai munkacsoport elemzése, javaslata, jóváhagyása alapján: Angi István, Balázs Imre József, Csíky Boldizsár, Dávid Gyula, Gagyi József, Keszeg Vilmos, Killyéni András, Lázok János, Markó Bálint, Murádin Jenő, Nagy Előd, Néda Zoltán, Pál Judit, Selyem Zsuzsa.

Adatai: 272 oldal, keménytábla.

A kötet az Iskola Alapítvány Kiadó és a Háromszék Vármegye Kiadó közös gondozásában jelent meg.