MÉDIA

Az eddigieknél „erdélyibb” lesz a Csíkszeredai Könyvvásár

Hírek - 23.09.2020

A hagyományos májusi időpont helyett ezúttal szeptember utolsó hetében várják a könyvbarátokat a hargitai megyeszékhelyen. Az Erőss Zsolt Arénában csütörtöktől vasárnapig 20 könyvkiadó, illetve könyvkereskedő várja az érdeklődőket.

A rendezvény négy napja főleg helyi, székelyföldi, valamint erdélyi szerzőkről és kiadókról fog szólni. De nem maradnak el a könyvbemutatók, valamint az esti koncertek sem.

A polgármester elmondta: bár a magyarországi közreműködők nem tudják vállalni a jelenlétet, a könyvkínálat szempontjából ugyanolyan színvonalra számíthat a közönség, mint „amilyen megszokható volt” a Csíkszeredai Könyvvásártól. A magyarországi könyvkiadók ezúttal erdélyi partnereiken keresztül képviseltetik magukat Csíkszeredában. 

A szervező Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának szokásos szakmai partnere a Bookart és a Gutenberg Kiadó, és – a Nemzeti Összetartozás Évének jegyében – jelentős összeggel támogatja a rendezvényt az Iskola Alapítvány – közölte a polgármester.

Olvassa el a teljes cikket a Maszol.ro honlapján!

A rendezvény részletes programja megtalálható a Csíkszeredai Könyvvásár facebook-oldalán.