MÉDIA

Az irodalom a járvány legjobb ellenszere – megnyílt a 10. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét

Hírek - 04.06.2021

“Új helyszínen, a Bánffy-palota termeiben és udvarán nyílt meg csütörtökön a 10. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, amelyen 25 kiadó van jelen, az olvasók pedig erdélyi és magyarországi szerzőkkel találkozhatnak több mint 70 programpont keretében. 2020-ban a járvány miatt kétszer is elhalasztották a kerek évfordulós rendezvényt, amelyen így most két év új magyar kiadványait mutatják be. A hagyományosan a Fogoly utcában, szabadtéren megszervezett vásár most beltérbe, a Bánffy-palota emeleti termeibe költözött, védettebb és elegánsabb helyszínre. A közönségtalálkozók és könyvbemutatók egyrészt az udvaron felállított színpadon, eső ellen védett nézőtér előtt, másrészt a palota termeiben zajlanak, de lesznek események a Bulgakov Irodalmi Kávéházban, a Vallásszabadság Házában és a Győzelem moziban is.” – olvashatjuk a maszol.ro oldalon.

A 10. Kolozsvári Ünnepi Könyvhetet az RMDSZ, az Iskola Alapítvány, a Romániai Magyar Könyves Céh, valamint az Erdélyi Magyar Írók Ligája szervezi, a Filmtettel és a Bukaresti Magyar Kulturális Intézettel partnerségben, a magyar kormány (Nemzetpolitikai Államtitkárság) támogatásával.

Olvassa el a könyvhét első napjáról megjelent beszámolót a maszol.ro oldalalon.