MÉDIA

Az Iskola Alapítvány támogatja a szászfenesi magyar oktatás indítását

Hírek - 13.04.2021

Az RMDSZ kezdeményezésére a Kolozs megyei Szászfenesen ősszel, a 2021-2022-es tanév kezdetével elindul a Gheorghe Șincai Gimnázium első magyar tannyelvű előkészítő osztálya. Az osztály indításához nehezen sikerült átlépni a minimális létszámot. A Szászfenesen élő magyar szülők nagy része Kolozsváron dolgozik, így egyáltalán, vagy csak nehezen tudja megoldani gyereke délutáni foglalkoztatását. Az Iskola Alapítvány az általa működtetett Délutáni oktatási programot szeptembertől kiterjeszti a szászfenesi helyszínre is.

Aki most beíratja gyermekét az előkészítő osztályba, számíthat arra, hogy az ősszel induló tanévtől a tanulók meleg ebédet kapnak és délutánig szakképzett pedagógus felügyelete alatt maradhatnak. Mindennek fényében reméljük, hogy többen fogják választani az induló magyar tannyelvű osztályt.

Felhívjuk a szülők figyelmét arra, hogy kéréseikkel keressék az iskola vezetőségét vagy a szászfenesi önkormányzatnál Albert Zoltán alpolgármestert.