MÉDIA

Budapesti támogatással indul ősztől after school program az erdélyi szórványiskolákban

Hírek - 25.07.2019

Kilenc erdélyi megyére és Bukarestre kiterjedő, 1800 magyar diákot érintő délutáni oktatási program indul a budapesti kormány támogatásával a következő tanévtől a szórványiskolákban. Ezt az After school – Lehetőség a magyar nyelvű oktatás megerősítésére? című szerdai panelbeszélgetésen jelentették be Tusványoson.

Az Iskola Alapítvány által lebonyolított, egyelőre kísérleti jelleggel beinduló programra 380 millió forint támogatást nyújt a magyar kormány. Az összegből 80 szakképzett pedagógust alkalmaznak félállásban a következő tanévre, a szeptember elseje és jövő év június 30-a közötti időszakra, és gyermekeként napi 10 lejt fordítanak a diákok iskolai étkeztetésére. A pedagógusok toborzása megtörtént, augusztus 15-től megkötik velük a munkaszerződéseket – számolt be a részletekről a panelbeszélgetés egyik résztvevője, Kocsis Attila Levente

Az erdélyi magyar szórványoktatás helyzetéről és az after school programról olvassa el a Maszol.ro teljes cikkét itt.