MÉDIA

Egyelőre csak 550 160 oldal a múltból: elindult a DigiTéka

Hírek - 06.09.2019

A 20. század erdélyi magyar napi- és hetilapjait lehet megtalálni digitalizálva. Idővel lehet, hogy az összes jelentőset.

Az erdélyi magyar sajtótermékek és folyóiratok megőrzéséről szóló projektről, a DigiTékáról már korábban is lehetett hallani, de hivatalosan csak csütörtökön jelentették be, hogy megnyílt a DigiTéka, amely az RMDSZ által kezdeményezett 1000 év Erdélyben, 100 év Romániában program keretében működik. Az alapítvány 2018-ben indította el a digitalizálási programot Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka címmel, amelynek elsődleges célja olyan magyar nyelvű napi- és hetilapok, illetve folyóiratok közkinccsé tétele, amelyek az erdélyi, és később a romániai magyarság nyilvánosságát jelentették a 19. és 20. század folyamán.

Tudjon meg többet a DigiTékáról a Transindex.ro cikkéből.