MÉDIA

Erdély fejedelmei emberi tragédiák és szenvedések közepette szolgálták „a másik magyar hazát”

Hírek - 05.07.2023

A kötet a 16-17. században, Erdély önálló államiságának kezdetétől (1571) annak megszűnéséig (1690/1691) terjedően uralkodó fejedelmek életpályáját mutatja be rendkívül gazdag és változatos képanyaggal. A hiánypótló kiadványt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten is bemutatták, méghozzá teltház előtt. Akkor a szerző, Oborni Teréz történész, az ELTE Bölcsészettudományi Karának docense, az erdélyi fejedelemségek korának jeles kutatója azt mondta: ebben a kiadványban a „szíve és a lelke” is benne van. Aki erről meg akar győződni, bátran lapozza fel a 352 oldalas, olvasmányos és számtalan érdekességet tartalmazó könyvet. Oborni Teréz a Maszolnak elmondta: az olvasókban a fejedelmekről és korukról olyan kép rajzolódik ki, amelynek hatására sokkal könnyebb megértenünk e szövevényes korszak döntéseit.

Oborni Terézzel Borsi Balázs készített interjút a 12. Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten, a szöveg az alábbi linken olvasható:

https://maszol.ro/belfold/Erdely-fejedelmei-emberi-tragediak-es-szenvedesek-kozepette-szolgaltak-a-masik-magyar-hazat