MÉDIA

Évszázadok hírei: az erdélyi nők és a feminizmus kapcsolatáról cikkezett 1934-ben a Hölgyfutár

Hírek - 09.03.2020

A Digitéka – Erdélyi Digitális Tudománytár és a Maszol közös sorozatában erdélyi sajtótermékeket szemlézünk a 19. és 20. századból. A cikkek korabeli írásmódján nem változtatunk. A sajátos vagy inkább hiányzó erdélyi feminizmusról szóló alábbi írás a Hölgyfutárban jelent meg 86 évvel ezelőtt, 1934. áprilisában.

A feminizmus és az erdélyi nők

Nincsen nő Erdélyben, hogy ne tudná, mi a feminizmus. Meg is hallgatja, ha egy-egy férfi jobb dolog hiányában egy-egy kopott viccet mond a jogokért küzdő nőkre. A Nyugat küzdő nőinek törekvésén el-el gondolkozik, de aztán családja, egylete, temploma és iskolája felé fordul és azt munkálja, ami szükséges a magyarságnak Erdélyben.

Tehát nyugati értelemben vett feministák Erdélyben a magyar nők között nincsenek.

Ha volnának, nem ártanának.

 

Olvassa el a teljes cikket: Maszol.ro!