MÉDIA

Három erdélyi kiadvány is Szép Magyar Könyv díjat nyert

Hírek - 11.06.2024

Három erdélyi kiadvány is elismerésben részesül a budapesti Ünnepi Könyvhéten sorra kerülő Szép Magyar Könyv verseny díjátadóján.

A legszínvonalasabb kivitelezésű magyar könyvek számára kiírt verseny nyerteseiről a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének elnöksége által felkért öttagú szakmai zsűri döntött, amelynek tagja Révész Emese, a Szép Magyar Könyv 2023 verseny zsűrijének elnöke, Babucs Éva, a Geopen Kiadó elnöke, Barabás Zsófi festőművész, Orosz Márton tipográfus-művészettörténész és Wunderlich Péter designteoretikus. A versenyre idén 63 kiadó és kulturális intézmény nevezte nyolc kategóriában 105 kötetét.

A szépirodalom kategóriában a csíkszeredai BOOKART Kiadó Selyemfényben című kötete nyerte el az elismerést, szintén az ők kiadványuk, a Névtelen cserépdarab a Kulturális és Innováció Minisztérium különdíját is megkapta. A Magyar Művészeti Akadémia különdíját az Iskola Alapítvány Kiadónak ítélték oda az Erdély fejedelmei című kiadványért.- a Maszol.ro portálról