MÉDIA

Irodalomból, koncertekből és izgalmas előadásokból nem lesz hiány a 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhéten

Hírek - 11.06.2024

Június 27–30. között szervezik meg a 13. Kolozsvári Ünnepi Könyvhetet Kolozsváron. A szervezők idén is úgy állították össze a programot, hogy minden korosztály megtalálja az érdeklődésének megfelelő előadást, koncertet vagy könyvbemutatót. Összesen 60 könyvkiadóval, 70 szerzővel és több mint 80 eseménnyel rendezi meg a könyvhetet az RMDSZ, az Iskola Alapítvány, az Erdélyi Magyar Írók Ligája és az Erdélyi Könyves Céh.

Nagy Zoltán Levente, az Iskola Alapítvány elnöke a szerdai sajtótájékoztatón ismertette: az írók, költők mellett történészek, pszichológusok, pszichiáterek, mesepedagógusok is részt vesznek majd a könyvhéten. Idén sem marad el a könyvvásár a Bánffy-palotában, ahol egyébként koncerteket, közönségtalálkozókat, előadásokat is tartanak. A Bánffy-palota mellett a Vallásszabadság Háza, a Bulgakov Irodalmi Kávéház, valamint Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa is helyet ad a rendezvénynek.- a Maszol.ro portálról