MÉDIA

Járványban is lehet biztonságos körülmények között délutáni oktatást szervezni

Hírek - 16.02.2021

Miközben a nagy hagyományú erdélyi középiskolák között egyelőre nehezen találni olyat, ahol a járványhelyzetben sikerült újraindítani a délutáni oktatást, kisebb iskolákban és a szórványtelepüléseken erre több jó példa van. Utánajártunk, hogy ott, ahol a második félévben működik after school, hogyan tudtak megfelelni a koronavírus-járvány miatt hozott szabályoknak, és miért tartották fontosnak a délutáni foglalkozások újraindítását.

Ha van rá akarat az iskola vezetősége és a pedagógusok részéről, a délutáni oktatás biztonságosan megszervezhető, ugyanis a szülők döntő többsége igényli ezt – szögezte le a Maszol megkeresésére Nagy Zoltán Levente, az Iskola Alapítvány elnöke. A személyes jelenléttel történő tanítás újraindításával a második félévtől 12 megyében, 38 helyszínen folytatódik az alapítvány délutáni oktatási programja.

Olvassa el a teljes cikket a Maszol.ro oldalán!