MÉDIA

Karosszékből böngészhető múlt: a frissen indult Digitéka programkoordinátorát kérdeztük

Hírek - 09.09.2019

Elindult az Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka, amelyen jelenleg összesen 550 166 oldalnyi olyan sajtóterméket és könyvet lehet digitális formában elérni akár az otthoni karosszékből, amelyet eddig csak történészek, kutatók böngésztek. Hogy ez miért érdekelhet rajtuk kívül bárkit is? Erre talán az alább szemlézett iskolakezdéssel kapcsolatos régi cikkrészletek választ adnak.

Az Iskola Alapítvány a Jakabffy Elemér Alapítvánnyal és az MTA TK Kisebbségkutató Intézetével közösen indított digitalizálási programot az 1000 év Erdélyben, 100 év Romániában program keretében. A három évesre tervezett projekt másfél éve fut, eddig 65 ezer euróba került, fő támogatója pedig a Bethlen Gábor Alap.

A teljes cikkért kattintson: Maszol.ro.