MÉDIA

Kétezernél több család választotta az Iskola Alapítvány Délutáni oktatási programját

Hírek - 06.10.2022

Szeptember 19-től 2491 diák részvételével elkezdődött az Iskola Alapítvány által működtetett Délutáni oktatási program 2022–2023-as tanéve.

A hagyományos délutáni programot szakképzett pedagógusok vezetik, amely során szórványvidékeken élő kisiskolásokkal foglalkoznak, segítenek a gyerekeknek a házi feladatok megoldásában, illetve különböző készség- és képességfejlesztő tevékenységeket tartanak számukra. A program emellett a gyerekek napi meleg ebédjének biztosításához is hozzájárul, amely jelentős anyagi támogatást nyújt a szülők számára.

Az érdeklődés a program iránt az idén sem csökkent. 12 megyében és Bukarestben, 43 településen, 50 iskolában, 158 tanító segítségével 2491 gyerek részesül idén délutáni oktatásban, amely a tavalyi létszámhoz képest 174 kisdiákkal többet jelent. – olvashatjuk az RMDSZ tájékoztatójában.

A tájékoztató teljes szövege az RMDSZ oldalán olvasható.