MÉDIA

Kriterion Koszorúval tüntetik ki Korniss Péter fotográfust

Hírek - 24.11.2020

A csíkszeredai Kriterion Alapítvány, alapító elnökének, Domokos Gézának a kezdeményezésére, 1996-tól Kriterion Koszorúval jutalmazza azokat a személyiségeket, akik Erdély hírét vitték a nagyvilágba, akik munkásságukkal Európa és a világ szellemi áramlataiba kapcsolták az erdélyi magyarság szellemi értékeit.

Korniss Péter Kolozsváron született 1937-ben. Munkássága az egyik leggazdagabb magyar fotográfiai életmű. (…) A vendégmunkás című, egy ingázó munkás életét megörökítő sorozata a magyar fotográfia egyik mérföldkövének tekinthető.

A Kriterion Koszorú átadására 2020. december 8.-án, 11 órától Budapesten kerül sor, a Magyar Nemzeti Galériában. Laudációt mond Barabási Albert László, úgyszintén Kriterion Koszorú díjas fizikus. A díjhoz kapcsolódóan a csíkszeredai Bookart Kiadó és a kolozsvári Iskola Alapítvány Kiadó Korniss Péter: Fotográfiák 1959-2017 címmel jelentet meg fotóalbumot. 

A teljes cikk a maszol.ro portálon olvasható.