MÉDIA

Megjelent a Lovagkirály című kötet: Szent Lászlóval járhatjuk végig a Kárpát-medencét

Hírek - 22.08.2019

A Kovászna megyei Gelencétől, a felvidéki Ruszkinon át a délvidéki Újhelyszentpéterig mintegy félszáz Szent Lászlóhoz köthető települést mutat be a Lovagkirály című kötet, amely újabb lépés a középkori uralkodó örökségét népszerűsítő projektben.

A Kolozsvári Magyar Napok keretében szerda délután bemutatott 335 oldalas, szép kiállítású kötet művészettörténeti megközelítésben, Mudrák Attila fotóival mutatja be a Kárpát-medencei Szent László-kultusz eddig feldolgozott emlékhelyeit.

A kiadvány a kolozsvári Iskola Alapítvány, a magyarországi Hierotheosz Egyesület és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat közreműködésének eredménye, és az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében támogatott Szent László-projekt része, Jánó Mihály művészettörténész székelyföldi Szent László falképekről szóló átfogó tanulmányát, a lovagkirályhoz kapcsolódó emlékek lexikonszerű leírását valamint öt eddig ismeretlen emléket elemző tanulmányt tartalmaz.

A Maszol.ro teljes beszámolóját a megnyitóról elolvashatja itt.