MÉDIA

Megjelent az Erdély – 1000 év öröksége című kötet angol nyelvű fordítása

Hírek - 16.10.2020

A Magyar Nemzeti Levéltár, a Libri Kiadó és az Iskola Alapítvány Kiadó gondozásában ez év májusában megjelent az Erdély – 1000 év öröksége című kötet, amelynek angol nyelvű változata október utolsó hetében már megvásárolható lesz a könyvesboltokban.

Az Erdély történetét bemutató, gazdagon illusztrált könyv képanyagának jelentős részét a Magyar Nemzeti Levéltár gyűjteményében őrzött dokumentumok adják.

A könyv öt fejezete a honfoglalás korától egészen 1918. december elsejéig tekinti át Erdély történetét. Nemcsak a helyi politikai eseményekről és folyamatokról, hanem a társadalmi és gazdasági változásokról is részletes írások szólnak. Az egyes témák további érdekességeit keretes írások egészítik ki. A korszakokat áttekintő fejezeteket szakértő történész-levéltáros kollégáink: Kurecskó Mihály, H. Németh István, Kulcsár Krisztina, Németh György és Fiziker Róbert jegyzik. Az alapos kutatómunka eredményeként megjelenő kötet tudományos igényességgel mutatja be Erdély történetét, amelynek sajátos volta sok érdekességgel szolgálhat az olvasók számára.

A kötet megvásárolható Magyarországon a Libri üzleteiben, Kolozsváron a Gaudeamus könyvesboltban, a Cărturești és a Guttenberg könyvesboltlánc üzleteiben.

Transylvania – 1000 Years of Heritage

Transylvania has a special place in all of our hearts. This region is not only rich in natural treasures, but its history is as exciting as a fascinating adventure novel: its fate has been shaped by wars, conspiracies, revolutions and charismatic personalities. Many chapters of this long story, interspersed with tragedies and uplifting events, ar well known, but some details have been almost completely forgotten.

Transylvania – 1000 Years of Heritage is a unique volume: reading the chapters, based on meticulous research, reveals the diverse chronicle of Transylvania. As illustrations, we can admire detailed photos of the most precious treasures of the National Archives of Hungary and other collections. Immerse yourself int he turning points of the last thousand years, keep track of the war campaigns, understand the motivations behind the events, and thereby learn more about the factors that have formed our past and present.

The book can be purchased in the Libri stores in Hungary, and in the Gaudeamus bookstore in Cluj-Napoca. It will be also available in the Guttenberg and Cărturești bookstore chains.