MÉDIA

Októberben ünnepi könyvhét Kolozsváron

Hírek - 15.07.2020

„Ha a járványügyi helyzet lehetővé teszi, akkor újra Kolozsvár lesz a kortárs magyar irodalom fellegvára” – ezzel a gondolattal indította a 10. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét sajtótájékoztatóját Hegedüs Csilla, az RMDSZ szóvivője, ugyanis az általában májusra ütemezett eseményt idén a kialakult helyzet miatt kénytelenek voltak októberre időzíteni a szervezők. A tervek szerint az október 1. és 4. között zajló rendezvény központi helyszíne a Bánffy-palota lesz, de a Bulgakov Café és a Vallásszabadság Háza is otthont ad néhány programpontnak. Hegedüs Csilla felhívta a figyelmet a könyvhét online felületein már bejelentett meghívottakra, hiszen olyan nevek érkeznek, mint Bereményi Géza, Nyári Krisztián és Nádasdy Ádám. Az RMDSZ szóvivője kiemelte, hogy augusztus 5-ig meghosszabbították a könyvkiadók jelentkezésének határidejét.

Az október elején esedékes Kolozsvári Ünnepi Könyvhét sajtótájékoztatóján H. Szabó Gyula, a Romániai Magyar Könyves Céh elnöke úgy fogalmazott, hogy a könyvhéthez hozzáadott programjaikkal igyekeznek a rendezvényt „kolozsváribbá” tenni, hiszen fontosnak tartják a helyi írók jelenlétét. Egyik általuk szervezett mozzanata lesz a rendezvénynek az erdélyi irodalmi megemlékezés, ahol ezúttal a bencédi születésű Gyallay Domokos íróra emlékeznek, aki a két világháború között a Magyar Nép hetilap felelős szerkesztője volt és a kolozsvári Minerva nyomdaipari cég, valamint a hozzá kapcsolódó könyvtár életében is fontos szerepet játszott. A másik sajátos programpont a hagyományossá vált fordító kollokvium lesz, ahol a szakma elméletéről szóló előadások mellett maguk a fordítók ismertetik műhelygondjaikat és a folyamat nehézségeit.

Olvassa el a teljes cikket a Szabadság.ro honlapján!