Ősz helyett már pénteken elindul a külhoni gyerekeknek szóló Miénk a város! online játék

Hírek - 03.04.2020

A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága a tervezett őszi kezdés helyett még április elején elindítja a külhoni magyar gyerekeknek szóló Miénk a város! nevű online játékot, hogy ezzel is segítse a szomszédos országokban is otthon tartózkodó magyar családokat. A szokásos októberi kezdés helyett a játék április 3-án, pénteken 17 órakor indul – tájékoztat a magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága.

A játék péntektől lesz elérhető a www.mienkavaros.hu oldalon és május 29-éig tart. A 100 legügyesebb, legtöbb pontot összegyűjtő játékos 100 000 forint értékű Csodasarkot – fejlesztőjátékokat és gyerekkönyveket tartalmazó csomagot – nyer saját óvodai, osztály- vagy iskolaközösségének, de a legjobb 100-at követő 300 játékos is értékes könyvjutalomban részesül.

További részletek a Székelyhon.ro cikkében.