PROGRAMOK

Délutáni oktatás

2019 őszén indult el a Délutáni Oktatási program, amelynek célja az anyanyelvű oktatás vonzerejének növelése, az identitás megőrzése, a magyar oktatás megerősítése, a magyar iskolák vonzóbbá tétele és a családok közvetett anyagi támogatása. A program délutáni oktatást biztosít 9 megyében (Arad, Beszterce-Naszód, Brassó, Fehér, Hunyad, Kolozs, Máramaros, Szeben és Temes) és Bukarestben, különböző szórványbeli településeken, 33 iskolában, összesen 1829 gyerek számára. A tanórák után szakképzett pedagógusok foglalkoznak a román többségű közegben élő elemistákkal, segítenek a gyerekeknek a házi feladatok megoldásában, illetve különböző készség- és képességfejlesztő tevékenységeket tartanak számukra. Emellett a program biztosítja a gyerekek mindennapi meleg ebédjét is.

Segédanyagok