MÉDIA

Teljesen megújul és új rendeltetést kap a szecessziós „kék ház” Csíkszeredában

Hírek - 28.02.2022

Kovács Attila – szekelyhon.ro

Folyamatban van, és idén be is fejeződik annak a csíkszeredai szecessziós saroképületnek a felújítása, amelyet az Iskola Alapítvány vásárolt meg még 2020-ban. Közösségi rendezvényeknek is helyet adó irodaházként fog működni.

A színe miatt kék házként is emlegetett, Petőfi Sándor utca 36. szám alatti ingatlant az RMDSZ-hez tartozó Iskola Alapítvány 2020-ban vásárolta meg egy helybeli üzletembertől. Az 1902-ben épült, közel 1200 négyzetméteres alapterületű szecessziós épület azóta állt üresen, hogy több mint tíz éve a Hargita Megyei Művészeti Népiskola elköltözött onnan, a tulajdonosok pedig áruba bocsátották, így került a vállalkozó tulajdonába, aki az alapítványnak adta el azt. Mint Nagy Zoltán Levente, az Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke kérdésünkre tájékoztatott, tavaly novemberben kapták meg a Csíkszereda Polgármesteri Hivatala által kibocsátott építkezési engedélyt. Bővebben itt.