MÉDIA

Újraindult és új helyszínekkel bővült a szórványbeli magyar gyerekeket segítő délutáni oktatási program

Hírek - 09.02.2021

Nemcsak az iskolapadokba térhettek vissza hétfőn az elemisták, hanem az Iskola Alapítvány délutáni foglalkozásaira is, a civil szervezet ugyanis újraindította a magyar kormány által finanszírozott oktatási programját – olvashatjuk a kronikaolnine.ro oldalon.

A program haszonélvezői a magyar nyelvű elemi oktatásban (0–4. osztály) részt vevő gyermekek, számukra a délutáni felügyelet és oktatás mellett naponta meleg ebédet is biztosítanak. A délutáni foglalkozások az újabb helyszínekkel kibővülve immár 11 erdélyi megye – Arad, Beszterce-Naszód, Brassó, Fehér, Hunyad, Hargita. Maros, Kolozs, Máramaros, Szeben és Temes – szórványtelepülésein és Bukarestben zajlanak.

A program keretében a tanórák után szakképzett pedagógusok foglalkoznak a román többségű közegben élő elemistákkal, segítenek a gyerekeknek a házi feladatok megoldásában, illetve különböző készség- és képességfejlesztő tevékenységeket tartanak számukra.

Olvassa el a teljes cikkett, amely a különböző helyszíneket részletesen bemutatja, a kornikaonline.ro oldalon.