Rangos díjjal ismerték el az Erdély fejedelmei című kötetet

Hírek - 17.07.2024
Fotó: Déry Ágoston (Ünnepi Könyvhét)

A Magyar Művészeti Akadémia különdíját vehette át a 95. ünnepi könyvhéten az Erdély fejedelmei című kötetért az Iskola Alapítvány Kiadó és a Magyar Nemzeti Levéltár (MNL). A kiadvány alkotói hálásak a közösen végzett munkáért, és rendkívüli büszkeséggel tölti el őket, hogy mások is nagyra értékelik a kötetet. Sokat dolgoztak az alkotás sikeréért, de a munka minden percét élvezték.

Június 13-án, csütörtökön kezdődött, és vasárnap be is fejeződött a 95. ünnepi könyvhét, az ünnepélyes megnyitót az első nap délutánján tartották Budapesten, a Vörösmarty téren. Ezt követően a Szép Magyar Könyv, 2023 verseny ünnepélyes díjátadójára került sor, ahol a Magyar Művészeti Akadémia különdíját az Iskola Alapítvány Kiadó és a Magyar Nemzeti Levéltár (MNL) kapta az Erdély fejedelmei című munkáért. Az elismerést Nagy Zoltán Levente, az Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke és Nagy Attila, az MNL grafikusa vette át.

Fotó: Déry Ágoston (Ünnepi Könyvhét)

Olvasd tovább: https://mnl.gov.hu/mnl/ol/hirek/rangos_dijjal_ismertek_el_az_erdely_fejedelmei_cimu_kotetet